Popcorn Friday
Glendale Elementary
1 day before

Student Council raises fund by selling popcorn once a month on Fridays.  Volunteers help to pop the popcorn, collect the money & deliver it to each classroom.  Popcorn costs $0.25/bag, which the homeroom teachers collect along with a list of students who "ordered it".  Take each list, pop enough popcorn and deliver it to the proper classrooms.